قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / تازه ها / “نوار”کتاب صوتی “هاشمی بدون روتوش” را منتشر کرد
وبلاگ

“نوار”کتاب صوتی “هاشمی بدون روتوش” را منتشر کرد

کتاب صوتی “هاشمی بدون روتوش”

۱۱ گفتگوی بی پرده  در طی ۵ سال

بشر هیچ گاه از دانستن زندگی و افکارچهره‌های سیاسی بی‌نیاز و فارغ نبوده و نخواهد بود.
نگارش این‎گونه جریان‌ها در تاریخ نویسی، سهمی به‌سزا خواهد داشت. کتاب‌هایی از نوع گفتگو با چهره‌های سیاسی و اثرگذار که بعد از رحلت هم‌چون دیگر سرشناسان عرصۀ نبرد و سیاست به تاریخ مرزو بوم خود می‌پیوندند، چه بسا شایسته و به طور قطع بایسته است.
مطالعۀ زندگی این افراد، نکته‌ها و تجربه‌های ارزنده‌ای را در بر دارد که در پس آن، زندگی پر فراز و نشیب نیز حکمی است برتایید و پذیرش تقدیر و جبری که این‌گونه برایشان دفترزندگی را نوشته است.
آیت الله اکبر هاشمی (بهرمانی)رفسنجانی، یکی ازپرنفوذترین و موثرترین رجال سیاسی تاریخ معاصر ایران در انقلاب ایران و دوران پس ازآن تا به رحلت خود بوده است. ذکاوت سیاسی او در قیاس با دیگر هم‌ترازانش سبب روز افزونی قدرت وی در جریان انقلاب شد.
نوار برای ادای دین به جایگاه رفیع مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از آثار فاخر مربوط به ایشان به نام “هاشمی بدون روتوش” به قلم “صادق زیباکلام” و “فرشته سادات اتفاق فر” از انتشارات “روزنه” با گویندگی “میلاد تمدن” و “پیمان قریب پناه” را به صورت کتاب صوتی تولید کرده و قصد دارد به مناسبت اولین سالروز وفات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این کتاب فاخر را به بازار عرضه نماید.
در کتاب “هاشمی بدون روتوش” راوی همان هاشمی است و زبان کتاب همان زبان وی. کتاب حول محوریازده بحث و گفتگو طی پنج سال از «اسفند ۷۹ تا ابان ۸۳» است. سال‌هایی که اوج مخالفت و حمله به هاشمی بود و نویسنده حواشی‌ پیرامون او را با پرسش و پاسخ هایی بررسی و مطرح کرد. موضوعی که بسیار چشم گیر است و می‌تواند خواننده را بیش از این مجاب سازد که به مطالعه و درک آن همه سخن بپردازد، بیان این خاطره‌ها از زبان خود چهره‌های سیاسی است؛ چرا که بر جذابیت گفتگو افزوده شده و نکته‌های ریز به درستی و صحت بیان می‌شوند و حقایق از وقایع باز شناخته می گردند. گرچه راوی و نویسنده اگر یکی باشند در بیان خاطرات، بی شک بهتر است، اما این‌گونه گفت و گوها و ثبت آن‎ها در کتابی خالی از لطف نبوده و بیان کنندۀ بسیاری از ناگفته‌ها در جهت روشن نمودن اذهان عمومی و مخصوصا اذهان مشتاق یک ملت است.
عنوان کتاب نیز مهری است بر این ادعا که عاری از سانسور و رنگ و لعاب دادن‌ها،بلکه گفتگویی است که شخص هاشمی از زبان خود، آن‌ها رابیان می‌کند و نویسندگان به آن جهت می‌دهند.

Powered by themekiller.com