قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / ادبیات / معرفی / کتاب صوتی “آهوی بخت من، گزل” | نوشته ی محمود دولت آبادی

کتاب صوتی “آهوی بخت من، گزل” | نوشته ی محمود دولت آبادی

آهوی بخت من، گزل

گاهی بخت آدم ها را به جای ستاره ها، آهو ها پر می کنند. چه فرق می کند ستاره ی بخت مان در آسمان بدرخشد و یا آهویی زیبا، دنباله ی بخت خوب ما باشد. حکایت “آهوی بخت من، گزل” حکایت نوعروسی است که در روز عروسی اش، آهویی را از صیادی می گیرد و نام خود یعنی “گزل” را روی آن می گذارد و او را آزاد می کند. گزل، همان بخت نوعروس است. غرال این داستان پس از رهایی و گذراندن روزگاری با داشتن دو بره آهو، دوباره اسیر صیادان میشود؛ این بار هفت صیاد و ارشد آن ها، سلطان. او پس از هفت شبانه روز فرار، دست آخر به چادر سیاه گزل می رسد. گزل او را می شناسد و برای آزادی غزال، تلاش میکند. این داستان به گونه ای ادامه پیدا می کند که سر نوشت دو گزل آن دشت به هم گره می خورد.

156793_602

داستان کوتاه “آهوی بخت من، گزل” به گفته ی نویسنده ی آن، محمود دولت آبادی، قطره ای باقی مانده از مجموعه ی “کلیدر” است. داستانی عاطفی با بیان سرگذشتی که به معنای واقعی “گزل” است؛ زیبا. این کتاب توسط نشر چشمه در بار اول در سال ۱۳۶۷ به چاپ رسیده است.

تصویر آهوی روی جلد کتاب نیز، توسط صادق هدایت نقاشی شده و به “آهوی هدایت” معروف است.

کتاب صوتی “آهوی بخت من، گزل”

کتاب گویای “آهوی بخت من گزل” توسط نشر هرمس منتشر شده است. این کتاب گویا، به کارگردانی مانی حقیقی، تهیه کنندگی رامین صدیقی و علی حضرتی تولید شده و با صدای الهام کردا در نقش گزل (آهو)، سحر دولتشاهی در نقش گزل (بانوی سبز پوش)، مانی حقیقی در نقش سلطان و محمود دولت آبادی به عنوان راوی داستان، به گوش شما خواهد رسید.

62149_635791250875463532_m

کتاب صوتی “آهوی بخت من گزل” را میتوانید  از سایت نوار  دانلود کنید.

Powered by themekiller.com