قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / روانشناسی و خودشناسی / نیروی حال اثر اکهارت تولی
نیروی حال اثر اکهارت تولی

نیروی حال اثر اکهارت تولی

چگونه ممکن است فردی سال های زیادی از عمر خود را افسرده زندگی کند و به یک باره تبدیل به فردی شود که محبوبترین نویسنده کتاب های معنوی نامیده می شود؟  این دگرگونی از کجا می آید؟ به قول اکهارت تولی نویسنده کتاب نیروی حال : من نمی توانستم خودم را تحمل کنم. ناگهان سوالی به ذهنم آمد که جوابی برایش نداشتم این من کیست که نمی تواند خودم را تحمل کند؟ فردا صبح که از خواب برخاستم همه چیز در صلح و آرامش بود. چون دیگر از خود خبری نبود. تنها بودن و حضور را تجربه می‌کردم. تنها مشاهده گر بودم.

کتاب نیروی حال اثر اکهارت تولی که با ترجمه روان مسیحا برزگر منتشر شده است، آموزشی قدم به قدم را به وجود می آورد برای این که تجربه ای از خود راستین بدست آوریم، خودی که در نهاد ما به اسارت گاهی درآمده که جبر های متعددی آن را ساخته و پرداخته اند برای زندگی بی معنا. کتاب نیروی حال، مسیری را نشان می دهد برای ترسیم آزادی وجودی از ما که می تواند دنیایمان را زیبا تر کند. اما چگونه می توانیم این وجود در اسارت را رهایی بخش باشیم ؟

در مرحله اول باید پذیرفت این ذهن درگیر و پر مشغله ما است که این حصار را بر وجود خود ساخته ، و ما را تبدیل به شخصیتی که هستیم کرده، اما در مرحله بعد باید در زمان  حال زندگی کردن را بیاموزیم، اگر قسمت زیادی از زندگی ما از آن آینده باشد و همیشه به این فکر کند که چه می شود، چه کنم و در ترس از آینده نامعلوم باشد دچار استرس و اضطراب فراگیر در خود می شویم و این همه سیستم ایمنی بدن را نیز دچار اختلال کرده و ما را مساعد بیماری های روانی و جسمی خواهد کرد و مجالی برای تغییر نخواهیم یافت.  و اما اگر در گذشته زندگی کنیم همیشه به یاد از دست رفته ها و از دست داده ها و حرف هایی خواهیم بود که دیگر هیچ کدام نیستند و ما هستیم که آنها را در ذهن خود به صورت وسواس گونه بازبینی می کنیم درنهایت ما را دچار افسردگی خواهند کرد.  و اینک در حال زندگی کردن یعنی فهم وجود خودمان در حال حاضر و درک احساسات ی که در این زمان داریم، ما در حال آینده را می سازیم و گذشته را ساخته ایم. معنی در حال زندگی کردن آن نیست که آینده و گذشته را به کناری بگذاریم بلکه باید قسمتی را در آینده برای هدف ها و تدبیر ها صرف کنیم و قسمتی را در گذشته برای یاد آوری های یادگرفته شده ، اما حقیقت این جاست که هر چه در حال حاضر زندگی کنیم شخصی سالم تر و با ثبات تر خواهیم بود.

هدف از تمامی خطوط کتاب نیروی حال اثر اکهارت تولی  ایجاد آرامشی است که ما مسیر آن را  بر خود بسته ایم پس با کمک به خودمان برای رهایی از اضطراب و افسردگی به آرامشی برسیم که برای تعداد زیادی از ما تبدیل به آرزو شده است.

دانلود کتاب صوتی نیروی حال اثر اکهارت تولی

بسیاری از ما بیشتر عمرمان را در زندان افکار محدود کننده خود می گذرانیم. ما هرگز قدم از محدوده تنگ و تاریکی که توسط ذهن خود ساخته ایم بیرون نمی گذاریم و اسیر شخصیتی خود ساخته که از گذشته ها تأثیر می گیرد هستیم. شخصیتی که آن را به اشتباه “من” می نامیم…

دانلود

Powered by themekiller.com