بابا لنگ دراز اثر جین وبستر

0 7

جودی، قهرمان بابا لنگ دراز

قهرمان داستان ِبابا لنگ دراز، دختر کنجکاو و مهربانی به نام جودی است. او با پشتیبانی مالی مردی خیر و ناشناس توانسته است از نوانخانه‌ی جان گریر که دوران کودکی و نوجوانی‌اش را در آن گذرانده، رهایی یابد. تمام چیزی که جودی از آن مرد می‌داند، فقط دیدن سا‌یه‌ای از او روی دیوار نوانخانه است؛ سایه ای از مردی با پاهای دراز! جودی همواره می‌کوشد تا بتواند شخصیت واقعی بابا لنگ دراز را کشف کند.

کتاب “بابا لنگ دراز” که شامل نامه های جودی به بابا لنگ دراز است، توسط خانم جین وبستر نوشته شد و در سال ۱۹۱۲ به چاپ رسید.

threetwo

ارتباط فامیلی جین وبستر و مارک تواین

جین وبستر از نوجوانی تحت تاثیر نوشته‌های دایی مادرش، “مارک تواین” بود، همان نویسنده‌ی معروف کتاب‌های “هاکلبری فین”، “شاهزاده و گدا” و “تام سایر”. پدر جین وبستر نیز از ناشران معتبر نیویورک بود. بنابر این او برای پروراندن ذهن و قوه ی تخیلش کمک‌های بسیاری از پدر و دایی‌اش می‌گرفت.

fivefoo

سمیوئل لنگهورن کلمنز (مارک تواین) و جین وبستر

انیمیشن ژاپنی “واتاشی نو آشیناگا اوجیسانsix

سال‌ها بعد از انتشار کتاب بابا لنگ دراز، یعنی در سال ۱۹۹۰ انیمیشنی ژاپنی با همین نام، به کارگردانی “کازویوشی یوکوتا” ساخته شد. این انیمیشن در کشورهای مختلف دنیا، از شبکه‌های تلویزیونی پخش و در ایران نیز با تلاش گلناز نویدان به فارسی ترجمه و سپس دوبله شد؛ داستانی که بر خاطر همه‌ی ما به زیبایی نقش بست. بابا لنگ دراز در سال ۱۹۹۰ جایزه‌ی بهترین فیلم تلویزیونی را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرده است.

کتاب صوتی بابا لنگ دراز

کتاب صوتی بابالنگ دراز با صداهای ماندگار زهره شکوفنده، ژرژ پطروسی و مهین برزویی، توسط موسسه رهافیلم تولید شده است. این کتاب را می توانید از سایت نوار دانلود کنید.

بازی Daddy Long Legs – بابا لنگ دراز

بازی Daddy Long Legs، بازی پیاده‌روی موجودی پر مو، با پاهایی تقریبن پنج برابر بزرگ تر از بقیه‌ی بدن است. نحوه‌ی این بازی سرگرم کننده و جذاب، به این شکل است که با لمس و ضربه زدن به صفحه‌ی کنترل، باید تعادل راه رفتن بابا لنگ دراز را حفظ کرد. کسب بیشترین امتیاز، در برد آنلاین رکوردها ثبت خواهد شد!
seven

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.